Położenie dłużnika a upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka pozyskała w ostatnim czasie znaczne zainteresowanie ze strony konsumentów zadłużonych i nie ma się, czemu zdumiewać.

W mniemaniu albowiem fachowców z branży finansowej i prawniczej w tym momencie jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeżeli chodzi o problemy osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem wspomnieć, że do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało tylko kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane procedury. W obecnej chwili upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla zwykłego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk jedynie w początkowym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Dużo osób (szczególnie tych nadmiernie zadłużonych) tak zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest dla nich dobrym rozwiązaniem.

No cóż, na tak zbudowane pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie albowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zacząć życie o przysłowiowego zera (powinno się, bowiem wspomnieć, iż przeprowadzanie upadłości łączy się w wielu przypadkach z licytacją dobytku, jaki ma dłużnik w celu zaspokojenia żądań wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *